AsociaTia
club
sportiv
rb noboriryu

In the Martial Arts, introspection begets wisdom.
Always see contemplation on your action as an opportunity to improve.

Mas Oyama

Școala de karate oferă tuturor, adulți sau copii, o alternativă benefică de a transforma timpul liber in energie pozitivă, în sănătate fizică și mentală.

La noi în sala se pot practica tipuri de antrenamente foarte diverse, astfel încât toată lumea să găsească ce-i place: karate kyokushin, kickboxing, fitness, crossfit, weightlifting, antrenamente funcționale, antrenamente personale.

Toate acestea se desfasoara numai sub supravegherea atentă a antrenorului și pot fi abordate de oricine, indiferent de varsta sau de condiție fizică, așa că nu mai amâna!

„NOBORIRYU” înseamnă „dragonul ascendent” și nu ne-am ales întamplător acest nume, ci pentru că ne dorim ca fiecare persoană care pășește alături de noi în dojo să fie inspirată de forțele puternice și de bun augur pe care le deține această creatură mitică în cultura japoneză.

Parte integrantă a acestei culturi, dragonul simbolizează forță, curaj, armonie și întelepciune, adică exact acele calitati pe care dorim să le insuflăm tuturor elevilor noștri, fie ei copii în plin proces de formare sau adulți dornici de evoluție și autodepăsire.

Suntem aici pentru a vă ajuta să evoluați, aveți nevoie doar de un echipament lejer și de puțină determinare și perseverență, iar de restul ne ocupăm noi.

Din clubul nostru fac parte sportivi profesioniști cu activitate competițională, practicanti amatori de toate vârstele, care au inclus sportul in modul lor de viata, precum si familii care se antrenează împreună, caștigand astfel timp de calitate alături, într-o atmosferă destinsă, dar caracterizată prin disciplină, respect, voință și efort.

ASOCIAȚIA CLUB SPORTIV RB NOBORIRYU

Pentru că dorim să te ajutăm să iubești mișcarea, să descoperi beneficiile unui stil de viață activ, să obții satisfacția de fi azi mai bun decât ieri.